استفاده از انسولین Fiasp در کودکان مبتلا به دیابت

استفاده از انسولین Fiasp در کودکان مبتلا به دیابت

استفاده از انسولین Fiasp در کودکان مبتلا به دیابت

انسولین Fiasp، محصول جدید شرکت نوونوردیسک (Novonordisk) به عنوان انسولین سریع الاثر مخصوص وعده‌های غذایی برای استفاده در کودکان مبتلا به دیابت بالای دو سال توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تأیید شد. مصرف این انسولین در سال 2017 برای بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1 و نوع 2 تصویب شده بود.

تایید این انسولین سریع الاثر برای استفاده در کودکان مبتلا به دیابت نشان می‌دهند که این افراد انعطاف‌پذیری بیشتری برای تعیین دوز انسولین وعده‌های غذایی خود خواهند داشت و درنتیجه از نظر نوع انسولین‌های مصرفی برای نگه داشتن میزان قند خون در محدوده کنترل به ویژه هنگام مصرف وعده‌های غذایی، گزینه‌های بیشتری خواهند داشت.

در حالی‌که بسیاری از انسولین‌های سریع‌الاثر باید قبل از وعده‌های غذایی تزریق شوند، برای انسولین Fiasp این الزام وجود ندارد و می‌توان آن را قبل از وعده‌غذایی، در هنگام شروع و یا حتی 20 دقیقه بعد از شروع مصرف وعده‌غذایی تزریق کرد. این انعطاف‌پذیری به دلیل سریع‌تر بودن زمان شروع اثر کار این انسولین و تأثیر آن در کنترل قند خون است. در واقع توصیه می‌شود که مصرف‌کنندگان Fiasp در صورت امکان، آن را قبل از شروع وعده غذایی تزریق کنند و در صورت نیاز به زمان اضافی امکان تزریق تا 20 دقیقه بعد نیز وجود دارد.

کودکان مبتلا به دیابت و والدین آنها لازم نیست دوز انسولین مصرفی قبل از غذا را حدس بزنند؛ در عوض، آنها می‌توانند انسولین را بر اساس آنچه می‌خورند، تزریق کنند (نسبت انسولین به کربوهیدرات) تا به طور مناسب قند خون مدیریت شود.

دوستان توجه داشته باشید که این انسولین در کشور موجود نیست.

منبع : انجمن گابریک

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر کاتالوگ ما را دانلود کنید.

یادگیری و آموزش

1300

مشاوره موفق

30

اعضا

150

همایش ها

500

درمان کامل شده

مقالات مفید و خواندنی

تیم ما با داشتن کادری متخصص و مجرب آماده ارائه راهکارهای تخصصی در جهت کاهش هزینه های شما می باشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید

آنچه بیماران می گویند

ارتباط با ما

برندهای محصولات

لوگوی شماره چهار
لوگوی شماره سه
لوگوی شماره دو
لوگوی شماره یک
سوالات خود را از ما بپرسید